Skin care solutions

راهکارهای مراقبت از پوست نکات زیادی را دارد که برخی از آنها مهم و مفید و بعضی ها بی فایده و بدون تاثیر است. برای داشتن یک پوست شاداب و سالم باید یک سری روتین های مراقبت از پوست رعایت شود. مراقبت پوست صورت و بدن بعد از سن 30 سالگی به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد. شناخت نوع پوست یکی از روتین های مراقبت از پوست می باشد.

انواع پوست شامل معمولی، خشک، چرب و مختلط می باشد. نوع پوست هر فردی به عوامل ژنتیکی برمیگردد و قابل تغییر نیست. اما با توجه به نوع پوست باید از آن مراقبت کرد. در نتیجه رعایت کردن روزانه ربطی به نوع پوست ندارد.

در مراقبت از پوست باید تمیزی آن را رعایت کنید. بنابراین باید هر روز صبح صورت خود را بشویید و تمیز نگه دارید. قبل از رفتن به رخت خواب پوست صورتتان را عاری از گونه آرایشی باشد و آن را با شوینده های مناسب پوست صورت خود تمیز کنید. همچنین استفاده از تونر یکی از مهم ترین روتین تمیز کردن پوست می باشد، که سطح پوست را به صورت عمیقی پاک می کند.

بیشتر بخوانید:

نوشیدن آب کافی

برای داشتن یک پوست شاداب و زیبا تنها رعایت روتین روزانه کافی نیست. باید در خوردن تغذیه مناسب و نوشیدن آب کافی رعایت کنیم. بنابراین بدن به مقدار آب 8 تا 10 لیوان روزانه نیاز دارد. در نتیجه برای مراقبت درست از پوست باید این مقدار آب بنوشید. نوشیدن منظم آب برای آب‌رسانی به ارگان‌های داخلی بدن حیاتی است.

Skin care solutions

روتین مراقبت از پوست صورت

این نکات عبارت است از روتین روزانه برای مراقبت از پوست، که می توانید یک بار صبح و یک بار شب در چهار قدم انجام دهید:

1- پاکسازی صورت: تمیز بودن صورت یکی از موثر ترین نکات در مراقبت از پوست می باشد. رفع آلودگی‌ها از روی پوست به آن امکان تنفس می‌دهد تا شاداب و جوان بماند. بنابراین در مرحله ی اول لازم است که مناسب پوست صورتتان یک شوینده تهیه نمایید و دو روز در بار آن را شستشو دهید. اگر پوست صورتتان خشک است یک بار در روز کافی است. به این دلیل که نباید بعد از شستشو پوست صورتتان سفت شود و چربی های مورد نیاز پوست را از بین ببرد. اگر از نوع پوست خود مطلع نیستید و تشخیص آن برایتان مشکل است می توانید از مشاوران و متخصص های پوست راهنمایی بگیرید.

2- استفاده از مرطوب کننده و آبرسان: مرطوب کننده و آبرسان هر دو یک امر مرطوب و شاداب نگه داشتن پوست را بر عهده دارند. تنها تفاوت این دو، مرطوب کننده‌ها معمولاً چرب هستند و باعث جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست می‌شوند. بنابراین استفاده یکی از محصول ها ضروری است. حتی برای پوست های چرب هم استفاده از آبرسان و مرطوب کننده لازم است. اما برای پوست های چرب باید از آبرسان‌های برپایه‌ی آب که ضد آکنه هستند استفاده کنید.

3- استفاده همیشه از ضد آفتاب: استفاده از ضد آفتاب یک امر ضروری برای مراقبت از پوست است که 15 الی 30 دقیقه قبل از بیرون آمدن از منزل لازم است ضد آفتاب بزنید زیرا این مدت زمان می برد تا فعال شود. همچنین برای محافظت از پوست در برابر UVA و UVB، کرم ضد آفتاب با درجه‌ی مناسب SPF هر روز بر روی پوست خود بزنید. ضد آفتاب دارای SPF های مختلفی هستند که باید مناسب پوست صورت خود و آب و هوا توجه نمایید. برای نمونه برای مناطق گرمسیر بهتر است از ضد آفتاب با SPF 100 استفاده نمایید تا از اشعه‌ی UVA که اثرات مضر طولانی‌ مدت دارد محافظت نمایید. لازم به ذکر است که در استفاده ضد آفتاب مهم نیست در چه فصل و آب و هوایی هستید در همه ی فصل ها استفاده از ضد افتاب لازم و ضروری است.

4- تونر و سرم ها : استفاده از تونر ها شاید ضروری نباشد. اما مورد نیاز پوست صورت برای پاکسازی عمیق سطح پوست می شود که در شستشو هم از بین نرفته است. بنابر این برای از بین بردن آلودگی ها روی پوست استفاده از تونر پیشنهاد می شود. برای داشتن پوست سالم و شاداب سرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان و ویتامین C استفاده کنید که ترکیب این دو یک محافظ قوی می سازد. اما در استفاده از سرم ها قبل از آن باید ضد آفتاب استفاده نمایید.
Skin care solutions

منبع : پیک کالا

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

بستن
مقایسه