پیک کالا- درمان کویید 19 با رمدسیور

کویید 19 ، بیماری همه گیری که در تمام دنیا در حال یافتن دارویی برای آن هستند. این بار سازمان غذا و داروی آمریکا، به داروی رمدسیویر مجوز رسمی داد.

این دارو که قبلا مجوز اضطراری برای استفاده گرفته بود. سرانجام مجوز رسمی استفاده به عنوان درمان کرونا به آن داده شد.

به ‌گفته‌ی شرکت سازنده‌ی داروی رمدسیویر یعنی شرکت گیلیاد، سازمان غذا و دارو روز پنج‌شنبه رمدسیویر را به‌عنوان درمانی برای بیماران بستری‌شده کویید 19 تایید کرد. به این ترتیب، داروی مذکور اولین داروی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان کووید ۱۹ است. داروی مذکور در ماه مه مجوز استفاده‌ی اضطراری را دریافت کرده بود که به ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی اجازه می‌داد که حتی با اینکه دارو به‌صورت رسمی ازسوی سازمان غذا و دارو تأیید نشده بود، دارو را به کار گیرند.

گیلیاد گفت داروی رمدسیویر که با نام تجاری وکلوری (Veklury) به فروش می‌رسد، فقط باید در بیمارستان‌ها یا مراکز خدمات درمانی تجویز شود که قادر به ارائه‌ی مراقبت‌های حاد قابل مقایسه‌ با مراقبت‌های بیمارستانی ارائه‌شده برای بیماران بستری ‌شده باشند.

رده سنی مناسب

این دارو برای بزرگسالان و کودکان ۱۲ سال به بالا که دارای حداقل وزن ۳۹/۹ کیکوگرم هستند و به‌منظور درمان عفونت‌های ویروس کرونا که نیاز به بستری دارند، تأیید شده است.

داده‌های حاصل از کارآزمایی‌های بالینی مختلط بوده است. کارآزمایی تصادفی مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی نشان می‌داد که این دارو، مدت زمان بهبودی را کاهش می دهد. اما مطالعه‌ای از سازمان جهانی بهداشت که هنوز مورد بازبینی کارشناسان قرار نگرفته است، هفته‌ی گذشته نشان داد که این دارو احتمالا منجر به کاهش دوره یبهبودی کویید 19 نمی شود.

سهام شرکت گیلیاد پس از اعلام این خبر ۳/۸ درصد افزایش پیدا کرد.

دونالد ترامپ نیز برای درمان بیماری کووید ۱۹ این دارو را دریافت کرد.

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه