چالش ناسا با هدف کاهش گرد و غبار در ماه

ناسا با هدف کاهش گرد و غبار سطح ماه، چالشی در میان دانشجویان ایالت متحده ی آمریکا برگزار کرد، و یک میلیون دلار به هفت تیم دانشگاهی اعطا کرد.

گرد و غبار موجود بر سطح ماه یکی از مشکلات جدی فضانوردان در فضا است. و باید در آینده توجه بسیاری به آن شود. از این رو ناسا این بار از دانشجویان دانشگاه های برتر آمریکا درخواست کمک کرده تا راه هایی برای این چالش ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

گرد و غبار موجود در ماه از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده است. که می تواند به لباس فضانوردان، ماشین آلات و تجهیزات سطح ماه آسیب برساند. حتی ممکن است وارد ریه ی فضانوردان شود و مشکلات ریوی جدی برای آنان به وجود بیاورد.

سازمان ناسا در برنامه ی آرتمیس ( Artmis ) به دنبال راه حل های برای جلوگیری از برخاستن گرد و غبار ماه هنگام فرود فضاپیما، تحمل گرد غبار توسط لباس فضانوردان، غبار روبی و کنترل گرد و غبار می باشد.

گرد و غبار حتی می تواند بر نتیجه ی تحقیقات و آزمایش ها تاثیر بگذارد. در این چالش بزرگ دانشجویان راه کارهای ارائه دادند. از جمله: روش سیستم های فیلتراسیون هوا و لنت های فرود بدون گرد و غبار.

برندگان چالش ناسا

هر تیم با توجه به نمونه کار اولیه و راهکارهای پیشنهادی مبالغ مختلفی دریافت کرد. این هفت تیم، دانشجویانی از دانشگاه‌های براون، موسسه فناوری کالیفرنیا، دانشکده کلرادو، دانشکده فناوری جورجیا، میسوری، فلوریدای مرکزی و واشنگتن بودند.

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه