به دلیل نوسانات شدید قیمت ارز حتما قبل از سفارش، موجودی و قیمت کالا را چک کنید: 09171237310 - 09182900521
identical-twins

دوقلوهای یکسان و غیر یکسان یا دوقلوزایی نوعی زایمان است که مادر دو فرزند را در یک آبستنی به دنیا می آورد. طبق تحقیقات به دست آمده، با توجه به افزایش متوسط سن مادران و روش های مختلف استفاده داروهای باروی، همچنین تکنیک هایی برای کمک به تولید مثل زایمان های متعددی نسبت به گذشته مشاهده می کنیم. معمولا دو نوع دوقلو های یکسان و غیر یکسان داریم. دو قلو های جفت جذابی هستند که حقیقت های جالبی پشت پرده دارند.

identical-twins

در مورد دوقلوهای جذاب

ما معمولا در اطرافمون دوقلو های یکسان و غیر یکسان دیده ایم. اما در واقع دوقلو ها 7 نوع مختلف دارند. دوقلوهای همسان، دوقلوهای کروموزومی مخلوط، دوقلوهای نیمه همسان، دوقلوهای آمیزشی همزمان دو تخمکی، دوقلوهای بارداری در دوران آبستنی، اسم دیگر دوقلوها هستند که به ندرت درباره ی آنها شنیده ایم. چون این دوقلوهای دیگر به غیر از دوقلوهای همسان و نیمه همسان، به ندرت اتفاق می افتند.

بیشتر بخوانید :

کسب درآمد از اینستاگرام

شروع رقابت تلگرام با کلاب هاوس

عواملی برای احتمال دوقلو شدن

مادران زیادی در دنیا وجود دارد که عاشق فرزندان دوقلوهای جذاب هستند. برای همین عواملی زیادی برای احتمال دوقلو شدن وجود دارد. معمولا زنانی که سن آنها بین 30 تا 40 سالگی می باشد داری هورمون جنسی استروژن بیشتری نسبت به زنان جوان هستند، این بدان معنی است که تخمدان آنها تحریک شده و در آن واحد بیشتر از یک تخمک تولید می شود.

مادرانی که تمایل زیادی به فرزندان دوقلو دارند باید فاکتور های مختلفی از جمله شامل داروهای باروری، وراثت، انتخاب غذا، سن و غیره هستند را رعایت کنند. یکی دیگر از عوامل موثر مکان های جغرافیایی است که بر اساس تحقیقات علمی، بیشترین میزان تولد دوقلو در آفریقای مرکزی ثبت شده است و بیش از 18 قلو در هر 1000 تا تولد، متولد میشود.

identical-twins

حقیقت های شگفت انگیز دوقلوهای یکسان و غیر یکسان

با توجه به اینکه مادران فرزندان خود را بیشتر لمس کرده اند و ارتباط بیشتری دارند. طبق گفته های بسیاری از مادران دوقلو ممکن است که دوقول ها مثل هم نباشند. اما 25 درصد از دوقلوهای همسان در واقع تصویر آیینه دوقلو ها هستند. این بدان معنا است که شباهت بسیار زیادی با هم دارند، این شباهت مثل انعکاس تصویر یک شخص درآیینه است. یکی از حقیقت های جالب در تولد دوقلو ها، تاریخ متفاوت تولدشان می باشد. دوقلو بودن براین معنی نیست که هر دو در یک زمان به دنیا می آیند. بلکه می توانند تاریخ تولد متفاوتی و با فاصله بیشتری از هم متولد شوند. جالب است بدانید تاکنون، طولانی ترین فاصله بین تولد دوقلوها،85 روز بوده است.

منبع : pickkala

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه