پیک کالا طرز تهیه خمیر پیتزا آسان

طرز تهیه خمیر پیتزا خیلی ساده و آسون است. روش های زیادی برای درست کردن خمیر پیتزا وجود دارد. شما باید با توجه به سلیقه خود آن را آماده کنید. بعضی ترجیح می دهند خمیر بافت نرم و ضخیمی داشته باشد. و بعضی هم خمیر ترد و نازک رو بیشتر دوست دارند. برای همین خمیر پیتزا کاملا سلیقه ای می باشد.

مهمترین نکته برای درست کردن یک پیتزا خوشمزه، خمیر آن است. اینکه خمیر رو خودتون در منزل تهیه کنید؛ خیلی بهتر از خمیر های آماده بیرون هست. بافت خمیر تاثیر بسزایی در طعم پیتزا دارد. در ادامه مطلب یه روش ساده برای تهیه خمیر پیتزا را با هم بررسی می کنیم.

مواد لازم برای خمیر پیتزا

  • خمیر مایه
  • آب
  • نمک
  • شکر
  • روغن
  • آرد

بیشتر بخوانید :

طرز تهیه ته چین مرغ

5 صبحانه مقوی برای کودکان

طرز تهیه خمیر پیتزا

ابتدا نصف لیوان آب گرم رو داخل ظرف میریزیم .( دمای آب باید به اندازه ای باشه که وقتی انگشت را به آن میزنیم کاملا حس کنیم. ولی داغ هم نباشه که دست رو بسوزوند). و بعد یک قاشق چایی خوری شکر را به آب اضافه می کنیم. و کامل مخلوط می کنیم تا در آب حل شود.

و حالا یک و نیم قاشق چایی خوری، پودر خمیر مایه فوری رو داخل آب میریزیم. و کمی بهم میزنیم و درب ظرف رو قرار می دهیم. 5 تا 10 دقیقه صبر می کنیم تا خمیر مایه عمل کند. این کار برای این هست که بفهمیم خمیر مایه سالم است یا نه. اگر بعد از این مدت زمان حباب تشکیل شد و کف کرد. یعنی خمیر مایه مشکلی ندارد.

در این مرحله 3 قاشق غذا خوری روغن مایع، و نصف قاشق چایی خوری نمک رو به مواد اضافه می کنیم و کاملا مخلوط می کنیم. 150 گرم آرد سفید در این مرحله نیاز داریم . ( می تونید از بسته های آرد سفید استفاده کنید). و حالا آرد رو روی مواد الک می کنیم و کاملا مخلوط می کنیم. تا آرد داخل ظرف جمع شود و بعد با دست شروع به ورز دادن خمیر می کنیم.

اگر دیدید خمیر به دستتون میچسبه؛ کمی آرد به آن اضافه کنید و دوباره شروع به ورز دادن کنید. در این مرحله دقت کنید که اگر خمیر هنگام ورز دادن به دست چسبید، آرد رو با مقدار کم و مرحله به مرحله به خمیر اضافه کنید. تا خمیری یکدست و کاملا نرم بدست بیاد. ورز دادن خیمر با دست رو حدو 5 دقیقه ادامه بدید.

و در این مرحله روی ظرف رو با یک نایلون فریزر بپوشونید، و یک حوله یا پارچه کلفت روی آن قرار بدید. خمیر رو یک ساعت کنار بذارید تا کامل استراحت داده شود. و بعد از خمیر شما آماده است، که یک پیتزای خوشمزه با خمیر خونگی رو درست کنید و از آن لذت ببرید.

منبع : pickkala

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

برچسب‌ها
بستن
مقایسه