How long would it take to walk around the moon

چه مدت طول می کشد تا دور ماه قدم بزنیم؟ به نظر شما چه مدتی طول می کشد؟ ممکن است سریعتر از آنچه ما در ابتدا اعتقاد داشتیم باشد. اما در واقع این فقط تدارکات یک کابوس است. پاسخ به این سوال به عوامل بیشماری بستگی دارد ، از جمله سرعت شما در رسیدن به سرعت ، هر روز وقت صرف پیاده روی ، و چه عواملی را باید برای جلوگیری از توپوگرافی خطرناک انتخاب کنید.

شاید از دیدگاه ما روی کره زمین ماه بسیار کوچک به نظر برسد و در پاسخ به این سوال مدت زمان کمی به ذهن خطور کند. اما در واقع چنین سفری به دور ماه می تواند بیش از یک سال طول بکشد. اما در واقع، بسیاری از چالش ها برای این سفر وجود دارد.

طبق گفته و نظریه ی ناسا در مجموع 12 انسان پا بر روی سطح ماه قدم گذاشته اند که همه آنها در سال های 1969 تا 1972 بخشی از مأموریت های آپولو بوده اند. صحنه‌های مربوط به راه‌رفتن فضانوردان روی ماه نشان می‌داد قدم‌زدن در شرایط جاذبه‌ی کم ماه (یک‌ششم جاذبه‌ی زمین) چقدر دشوار است. پژوهش‌های بعدی ناسا نشان داد انسان‌ها می‌توانند بسیار سریع‌تر از فضانوردان آپولو در آن زمان روی ماه حرکت کنند. طی بررسی و تحقیقات زیاد ناسا دریافتند که امکان مانور برای انسان بسیار سریعتر از فضانوردان آپولو در ماه وجود دارد. از نظر تئوری، قدم زدن در دور ماه می تواند سریعتر از آنچه پیش بینی شده بود انجام شود. 

How long would it take to walk around the moon

سرعت قدم زدن روی ماه ؟ چه مدت طول می کشد تا دور ماه قدم بزنیم؟

در طول مأموریت‌های آپولو، فضانوردان با سرعت ۲/۲ کیلومتربرساعت روی ماه راه می‌رفتند. این سرعت کم عمدتا به‌دلیل لباس‌های فضانوردی دارای فشار خاص و زمختی بود که با درنظرگرفتن قابلیت تحرک طراحی نشده بود. اگر ماه‌نوردان لباس‌های راحت‌تری داشتند، شاید حرکت برای آن‌ها بسیار راحت‌تر بود و با سرعت بیشتری راه می‌رفتند.

در سال 2014، یک مطالعه ناسا که مجله ی Journal of Experimental Biology منتشر شده است. چگونگی سرعت راه رفتن و دویدن انسان در جاذبه ماه را شبیه سازی کرده است. برای انجام این کار ، تیم هشت شرکت کننده (سه نفر فضانورد) را مجبور به استفاده از تردمیل روی هواپیمای DC-9 کرد که با مسیرهای خاص سهمی وار در زمین حرکت می کرد تا گرانش ماه را هر بار تا 20 ثانیه شبیه سازی کند.

این آزمایش نشان داد که شرکت کنندگان می توانستند تا سرعت 3.1 مایل در ساعت (5 کیلومتر در ساعت) را طی کنند. قبل از این که به دویدن بپردازند. طبق گفته محققان، این سرعت نه تنها بیش از دو برابر سرعت پیاده روی است که توسط فضانوردان آپولو مدیریت می شود، بلکه تقریباً به حداکثر سرعت پیاده روی 4.5 مایل در ساعت (7.2 کیلومتر در ساعت) نزدیک است.

بیشتر بخوانید :

دلیل کندی فضانوردان آپولو

بنابراین دلیل این که شرکت‌کنندگان توانستند با چنین سرعتی قدم بزنند، این بود که همانند زمان دویدن روی زمین بازوهای خود را آزادانه می‌توانستند حرکت دهند. این حرکت نوسانی نیروی رو به پایینی به‌وجود می‌آورد که تا حدی کمبود گرانش را جبران می‌کند. یکی از دلایل کُندی فضانوردان آپولو در سطح ماه این بود که به‌‌دلیل لباس‌های دست‌و‌پاگیر نمی‌توانستند بازوهایشان را آزادانه حرکت دهند.

با حداکثر سرعت فرضی جدید، قدم‌زدن دور ماه ۹۱ روز طول می‌کشد (محیط ماه ۱۰،۹۲۱ کیلومتر است). در این سرعت، حدود ۳۳۴ روز طول می‌کشد تا بدون توقف محیط زمین را قدم بزنیم (محیط زمین روی خط استوا ۴۰۰۷۵ کیلومتر است). این کار در عمل به‌دلیل اقیانوس‌ها غیرممکن است. بدیهی است ۹۱ روز پیاده‌روی بدون توقف امکان‌پذیر نیست. بنابراین، پیاده‌روی واقعی دور ماه زمان بسیار بیشتری می‌برد.

برنامه ریزی مسیر روی ماه

قدم‌زدن روی ماه با مشکلات مختلفی نیز به دنبال دارد و سوال این است؛ چه مدت طول می کشد تا دور ماه قدم بزنیم؟ آیدان کاولی، مشاور علمی آژانس فضایی اروپا است. به گفته ی آیدان کاولی این کار امکان‌پذیر، ولی ازنظر تدارکاتی دشوار است. یکی از مشکلات بزرگ حمل ملزوماتی مانند آب و غذا و اکسیژن است که حمل آن‌ها حتی در وضعیت گرانش کمِ ماه نیز دشوار است. چرا‌که حجم بسیار زیادی خواهند داشت. بنابراین، باید وسیله‌ی نقلیه‌ی پشتیبانی با خود داشته باشید. این وسیله‌ی نقلیه می‌تواند به‌عنوان سرپناه نیز عمل کند.

به‌گفته‌ی کاولی، بسیاری از آژانس‌ها به‌دنبال وسیله‌ی سیاری هستند که فشار هوای تنظیم‌پذیر داشته باشد که بتواند فضانوردان را هنگام انجام مأموریت‌های اکتشافی حمایت کند. بدین‌ترتیب، می‌توانید از آن برای استراحت در شب و تأمین وسایل لازم استفاده کنید. سپس در روز برگردید و دوباره به راه‌رفتن ادامه دهید.

ماجراجویان ماه به لباس فضانوردی‌ای نیاز دارند که ازنظر قابلیت حرکت بهینه باشد. کاولی معتقد است لباس‌های فضانوردی کنونی هنوز با درنظر‌گرفتن حرکات بیش‌ازحد طراحی نشده‌اند. اما برخی آژانس‌ها در حال ساخت لباس‌های متناسبی هستند که اجازه می‌دهد بازوها به‌خوبی هنگام راه‌رفتن حرکت کنند.

How long would it take to walk around the moon

(این عکس از سال 1972 هریسون اچ اشمیت. فضانورد دانشمند. خلبان ماژول ماه در آپولو 17 را نشان می دهد با ابزار خود ماه را کاوش می کند.)

منبع : livescience

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

بستن
مقایسه