پیک کالا تحریم کاربران ایرانی توسط گوگل

گوگل قصد مسدود کردن آی پی های ایرانی را دارد. طی چند روز اخیر حرفهایی مبنی بر مسدود کردن کاربران ایرانی در حال پخش است. این مسدود کردن آی پی کاربران ایرانی یعنی مانع استفاده از خدمات گوگل برای افراد است. خدماتی که قبلا به واسطه تحریم ها از دسترس خارج شده بود و با کمک فیلتر شکن قابل استفاده بود، اکنون گوگل با این قانون جدید این آی پی ها را نیر مشاهده و برررسی کرده و از دسترس خارج می کند.

فعلا علت این موضوع کاملا مشخص نیست. اما کارشناسان فنی حدس هایی متفاوت در این باره دارند؛ که بیشتر آنها مربوط به لو رفتن IPها یا پدیده IP Leak است. که ب احتمال زیاد به دلیل استفاده از وی پی ان های رایگان است.

بیشتر بخوانید:

دلیل تحریم گوگل برای ایرانی ها

اکنون دلیل تحریم گوگل برای ایرانی ها به طور رسمی توسط گوگل اعلام نشده است. برای همین اطلاعاتی زیادی در دسترس نمی باشد و به طور قطعی نمی توان در مورد آن نظر داد. ولی احتمالا گوگل قصد دارد در رابطه ب تحریم های خود موثر تر عمل کند .

قوانین جدید مالیاتی در آمریکا، شاید یکی از دلایل سخت گیری گوگل باشد. برخی دیگر از سرویس ها مثل اسپاتیفای نیز نسبت به کاربران ایرانی سخت گیرانه تر عمل می کنند. و قصد ارائه نکردن سرویس های خود را دارند. باید این نکته را نیز در نظر داشت، که گوگل تا به الان چندین بار کاربران و کسب و کارهای یرانی را از راه های گوناگون مورد تحریم های شدید قرار گرفته است. با این حال برخی از این مارد گذر کرده اند و به حالت قبلی بازگشتند. و یا راهی برای دور زدن پیدا کرده اند. ولی با وجود همه ی این ها اکنون معلوم نیست که کمپانی گوگل قصد چه کاری را دارد.

در نتیجه باید در انتخاب VPN مناسب، مرورگر عالی، جلوگیری از نشست DNS و جلوگیری از نشست WebRTC، فیکس کردن تایم زون لوکیشن می تواند تا حد زیادی مانع از این تحریم ها گوگل شود. البته فراموش نکنید که گوگل راه های زیادی برای تشخیص کاربران ایرانی دارد. مانند استفاده از زبان سیستم که اگر گوگل بخواهد سخت گیری کند و IP ها را شناسایی کند از آن استفاده کند.

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه