A type of coronavirus that spreads easily

گونه‌ای از ویروس کرونا که به راحتی گسترش می‌یابد، با بقای بهتر در هوا این کار را انجام نمی‌دهد. کرونا ویروس جدیدی که روی تمامی مردم جهان تاثیر گذاشته است. شیوه ی سرایت این ویروس در انسان، عمدتاً از طریق تماس مستقیم با فرد بیمار سرایت پیدا می‌کند. این ویروس همچنین می‌تواند از طریق لمس سطح آلوده و سپس لمس دهان، بینی یا چشم‌ها سرایت پیدا کند، اگرچه گمان می‌رود این شیوۀ اصلی سرایت ویروس نباشد. این ویروس که سیستم تنفسی را در برمی گیرد و باعث بروز ناراحتی‌های تنفسی شوند. این ناراحتی‌ها ممکن است به اندازه سرماخوردگی خفیف یا به اندازه ذات الریه شدید باشند. بنابراین به سیستم ایمنی بیمار بستگی دارد.

طبق مطالعات جدیدی که در مورد ویروس کرونا دریافتند؛ با نشان دادن اینکه گونه‌های مهم ویروس کرونا ازنظر میزان ماندگاری در هوا تفاوتی با هم ندارند. از این ایده حمایت می‌کند که اقدامات بهداشتی کنونی همچنان گسترش ویروس را کاهش می‌دهد.

بیشتر بخوانید :

همه چی در مورد مایکروسافت

کووید19

بر آورد می‌شود که گونه B.1.1.7 ویروس کرونا نسبت‌ به نسخه‌های قبلی ۵۰ درصد بیشتر گسترش پیدا کند. اما به‌نظر نمی‌رسد این افزایش قدرت انتقال را با بقای بهتر در هوا درمقایسه‌با نسخه‌های دیگر ویروس به دست آورده باشد.

در آزمایش های آزمایشگاهی با بررسی بقای ویروس در ذرات ذره ای تولید شده مصنوعی، یک ویروس تبار B.1.1.7 (اولین بار در انگلستان شناسایی شد). تقریباً همان میزان بقای یک سویه ویروس بود که در ژانویه در ووهان چین در گردش بود. طبق مطالعه ای که اخیراً در مجله بیماری های عفونی منتشر شده است، سال 2020 است. برای این مطالعه، پژوهشگران ذرات افشانه‌شده‌ای را تولید کردند که شبیه ذراتی بودند که از اعماق ریه‌های فرد عفونی خارج می‌شود. آن‌ها سپس آزمایش کردند که میزان بقای ویروس‌ها تحت شرایط مختلف دمایی، رطوبت و نور چقدر است.

a-type-of-coronavirus-that-spreads-easily

علائم بیماری ویروس کرونای جدید (کووید-19)

موارد زیر علائم ویروس کرونای جدید هستند:

  • تب یا لرز
  • سردرد
  • سرفه، گلودرد، انسداد بینی یا آبریزش بینی
  • از دست دادن ناگهانی حس چشایی یا بویایی
  • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
  • حالت تهوع، استفراغ یا اسهال
  • سرگیجه، یا درد عضلات یا بدن
a-type-of-coronavirus-that-spreads-easily

گونه‌ای از ویروس کرونا

همانند نژاد ویروس ووهان، ویروس B.1.1.7 نیز پس از حدود 6.2 ساعت در تاریکی 90 درصد از عفونت خود را از دست داد. در شرایط شبیه سازی شده نور خورشید، این دو در حدود 11 دقیقه 90 درصد از ابتلا را از دست دادند. طبق نتیجه ی به دست آمده محققان، که ویروس ها با تابش نور خورشید در سناریوهای واقعی به سرعت غیرفعال می شوند.

محققان همچنین دو نوع ویروس دیگر را بررسی کردند :

  • دارای جهش مرتبط با افزایش انتقال (که در B.1.1.7 به اشتراک گذاشته شده است).
  • دارای جهش مرتبط با توانایی بهتر در آلوده سازی سلولهای انسانی است.

هر دو نوع نیز تقریباً مشابه B.1.1.7 و ویروس Wuhan-lineage عمل کردند. محققان خاطرنشان کردند ، با این حال، این تغییرات در مدت زمان هفت تا هشت دقیقه 90 درصد آلودگی را از دست داده اند، که تفاوت کمی اما از نظر آماری قابل توجه است. در کل، داده ها از آنچه کارشناسان بر اساس داده های دیگر قبلاً فرض کرده اند، پشتیبانی می کند.

یعنی ویروسهای قابل انتقال به راحتی گسترش نمی یابند زیرا مدت طولانی تری در هوا ماندگار هستند یا می توانند دورتر حرکت کنند. در عوض، ویروس ها احتمالاً در حال شیوع بیشتری هستند، یا ویروس بیشتری در مجاری تنفسی افراد تولید می کنند. درنتیجه به این معنی که مردم ویروس های عفونی بیشتری را به یک باره دفع می کنند یا به مرور زمان ویروس ها در سلول های آلوده بهتر هستند، بنابراین به ذرات ویروس کمتری نیاز است تا شروع یک عفونت (دوز عفونی کوچکتر). داده ها همچنین حاکی از آن است که پوشیدن ماسک و توصیه های فاصله فعلی هنوز هم در کاهش گسترش انواع انتقال پذیر موثر است.

منبع: arstechnica

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

بستن
مقایسه