برای خواندن کتاب لازم نیست که جملات آن را حفظ کنید چون در ناخودآگاه شما باقی می ماند. برای کتاب و کتابخوانی بهتر است یک برنامه ریزی برای آن را داشته باشید. عادت بع کتاب خواندن یک شبه ایجاد نمی شود.بنابراین اگر هر روز ۵ صفحه مطالعه کنید بسیار مفید تر از این است که یکباره ۵۰ صفحه مطالعه کنید و مدتی آن را رها کنید. برای استفاده بهر از اوقات فراغت خود در تنهایی و تعطیلات کتاب خواندن است. خواندن داستاه های کوتاه در وهله ی اول می تواند به شما کمک کند و در زمان کوتاه آن را تمام کنید.

4 foreign short stories that you can read in a short time

قبل از قرن نوزدهم، داستان کوتاه به طور کلی به‌عنوان یک شکل ادبی متمایز در نظر گرفته نمی‌شد. اما با این حال به نظر می‌رسد که این سبک منحصربه‌فرد، مدرن است.

بیشتر بخوانید:

گونه‌ای از ویروس کرونا که به راحتی گسترش می‌یابد

1- رفتیم بیرون سیگار بکشیم هفده سال طول کشید

روسیه یکی از غنی‌ترین و تحسین برانگیزترین ادبیات اروپا را در اختیار دارد که پیشینه‌ی آن به قرن یازدهم می‌رسد. کتاب «رفتیم بیرون سیگار بکشیم هفده سال طول کشید» را هفت نویسنده­‌ی معاصر روس نوشته‌اند. این کتاب شامل ۹ داستان است که در سال ۱۳۹۵ منتشر شده است و توسط آبتین گلکار جمع­‌آوری و به فارسی ترجمه شده است. داستان از نویسنده­‌های مختلف، لودمیلا پتروشفسکایا، ویکتور پِلِوین، دینا روبینا، لودمیلا اولیتسکایا، میخاییل یلیزاروف، آندری گلاسیموف و زاخار پریلِپین است. داستان‌های این مجموعه‌ی مرتبط به هم، محیط مشترکی از لحاظ جهان‌بینی بین آن‌ها برقرار است ولی سوژه و موضوعی که به آن پرداخته شده است، متفاوت است. تمام نویسندگان در حال حاضر زنده و هم­چنان در حال نوشتن هستند که این موضوع باعث جذاب­تر شدن این کتاب می‌­شود.

4 foreign short stories that you can read in a short time

2- دشت سوزان (4 داستان کوتاه خارجی)

خوان رولفو یکی از مهم‌ترین نویسنده‌های قرن بیستم مکزیک است؛ اگرچه او فقط دو کتاب نوشت. رمان پدرو پارامو (۱۹۵۵) و مجموعه داستان کوتاه El llano en llamas (1953). این داستان‌های واقع‌گرایانه برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ با نام دشت سوزان به انگلیسی ترجمه شد. کتاب‌خوانی یکی از بزرگترین علایق خوان رولفو بود و تقریبا تمام کودکی‌ او با مطالعه کردن می‌گذشت. مجموعه‌ی دشت سوزان تصویری عریان از نظر روان‌شناختی را از فقر در حومه‌ی روستا نشان می‌دهد. موقعیت زمانی مجموعه‌ داستان رولفو، زمانی است که مکزیک به دنبال تحولات انقلاب به‌سرعت در حال صنعتی شدن بود.

در این داستان‌ها رولفو با چند حرکت، یک منظره‌ی پیچیده‌ی انسانی را ایجاد می‌کند. این داستان‌ها درس اخلاق است. این مجموعه داستان با استفاده از یک تصنیف مشهور شروع می‌شود . این کلمات «آن‌ها رفته و ماده سگ را کشتند / اما توله‌سگ هنوز باقی است» به جرقه‌ای اشاره می‌کند که انقلاب را آغاز کرد و جنبش‌های متعاقب انقلاب را ایجاد کرد. این جنبش‌ها اغلب کاملا از انگیزه‌های اصلی مستقل بودند. راوی «دشت سوزان» سرنوشت یک چنین گروهی را شرح می‌دهد. برای معرفی نسل جدیدی از خوانندگان با استعدادهای ادبی، رولفو این دیدگاه جدید مجموعه را به‌عنوان نمونه‌ای از ادبیات کلاسیک جهان معرفی کرد.

4 foreign short stories that you can read in a short time

3-دوازده داستان سرگردان (4 داستان کوتاه خارجی)

گابریل گارسیا مارکز نویسنده و روزنامه‌نگار کلمبیایی بود. گارسیا مارکز به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم شناخته شده‌است. او برنده جایزه نوبل ادبیات شد. مارکز در دانشگاه بوگوتا تحصیل کرد و بعدها به‌عنوان خبرنگار روزنامه کلمبیا در رم، پاریس، بارسلون، کاراکاس و نیویورک کار کرد. او بسیاری از آثار غیر تخیلی و داستان‌های کوتاه را نوشته‌است، اما رمان‌های او مانند صد سال تنهایی و عشق در زمان وبا از مشهورترین آثار اوست. آثار او تحسین بسیار مهم و موفقیت گسترده تجاری را به خود جلب کرده‌است که مهم‌ترین آن‌ها ترویج سبک ادبی با نام رئالیسم جادویی است که از عناصر و وقایع جادویی برای توضیح تجربیات واقعی استفاده می‌کند. برخی از آثار او در یک روستای خیالی به نام «ماکو ندو» تنظیم شده‌ است و بیشتر آن‌ها موضوع واحدی را بیان می‌کنند.

4 foreign short stories that you can read in a short time

4-برف‌های کلیمانجارو (4 داستان کوتاه خارجی )

ارنست میلر همینگوی، متولد ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹، رمان‌نویس و داستان‌نویس آمریکایی است که در ۱۹۵۴ جایزه‌ی نوبل ادبی دریافت کرد. او به دلیل زندگی پرماجرا و تبلیغات گسترده مورد توجه قرار گرفت. سبک نثر صریح و شفاف او تأثیر قدرتمندی بر داستان‌های تخیلی آمریکایی و بریتانیایی در قرن بیستم گذاشت.

کتاب برف‌های کلیمانجارو از آثار نویسندگانی مثل ارنست همینگوی، فرانسیس تاورز، تاس ولف، سی اس فورستر، پل گالیک و آلبر کامو است و در هر قصه سرنوشت قهرمانی را می‌خوانیم که این نویسندگان خلق کرده‌اند. کتاب برف‌های کلیمانجارو شامل پنج داستان کوتاه کلاسیک است که در واقع یکی از زیباترین قصه‌های ادبیات انگلیس محسوب می‌شود و قصد دارد لایه­‌های پنهان درون انسان‌­ها را به نمایش بگذارد. کلیمانجارو کوهی پر از برف است که ۶۰۰۰ متر ارتفاع دارد و می­‌گویند که بلندترین کوه آفریقا است.

کتاب برف‌های کلیمانجارو درد و رنج مردی زخمی ‌به نام هری را شرح می­‌دهد که پایش قانقاریا گرفته است. موضوع اصلی داستان «برف‌های کلیمانجارو» وجود همیشگی مرگ است و موضوع مربوط به نحوه‌ی برخورد انسان با ماهیت قریب الوقوع و همه‌گیر مرگ است. بر اساس این داستان یک فیلم سینمایی در سال ۱۹۵۲ ساخته شده است.

4 foreign short stories that you can read in a short time

مطالب بیشتر در پیک کالا مگ بخوانید. اخبار و تکنولوژی روز

پیک کالا – متفاوت انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

بستن
مقایسه