راهنمای جامع خرید تلویزیون : انتخاب و خرید یک تلویزیون مناسب از مواردی خیلی مهمی که معمولا در رابطه با آن همیشه با چالش هایی روبرو هستیم. یکی از این چالش ها که معمولا مشتریان در هنگام ورود به بازار با آن مواجه هستند خرید لوازم برقی خوب ، با کیفیت و با امکانات مناسب است. اما یکی از کالاهای اساسی که بیشتر مردم در خرید آن باید بالاترین دقت را به خرج دهند تلویزیون است، که گاها در بسیاری از موارد افرادی که با فناوری های روز دنیا آشنایی آن چنانی ندارند، متاسفانه درگیر با افراد سودجو می شوند که در گوشه و کنار بازار منتظر سودجویی و قالب کردن اجناس فیک و یا اجناسی از مد افتاده هستند که امکانات آن نسبت به مدل های روز دنیا بسیار کمتر است.

اما امروز ما به عنوان معتمد شما می خواهیم با تجربه چندین ساله خود بعد از نقد و بررسی تلویزیون در برند های مختلف نکاتی بسیار مهم و حائز اهمیت را بصورت جامع بعنوان راهنمای خرید در پیک کالا با شما به اشتراک بگذاریم که صد البته می تواند در خرید تلویزیون شما برای تهیه تلویزیون فوق‌العاده موثر باشد. دقت داشته باشید زمانی که به این فکر افتادید تلویزیون را خریداری کنید باید اول از هر چیز میزان هزینه ای را که می خواهید برای خرید یک تلویزیون پرداخت کنید را مد نظر قرار دهید و انتخاب سایز ، امکانات مورد نیاز ، استفاده تلویزیون برای چه محیطی و چه نوع کاری باشد و نهایتا سایر مواردی که در این موضوع دخیل هستند که درادامه به شما پیشنهاد میکنم همراه ما باشید تا نتایج عالی از خرید خود داشته باشید مخصوصا در سایت معتبر پیک کالا.

راهنمای خرید تلویزیون مناسب

نکات مهم بعنوان راهنمای خرید تلویزیون

اما اکنون فرض کنید برای خرید تلویزیونی مناسب با امکانات و قیمتی همگام با جیبتان می خواهید اقدام کنید. حالا زمان انتخاب است، که در چه نوع بازاری اقدام به خرید نمایید ؟ که شما در این میان دو گزینه پیش رو دارید که یا به روش سنتی ساعت ها در بازار در میان مغازه و مغازه دارن مختلف بچرخید تا کیس مورد نظر خود را پیدا کنید که آن خود نیر ریسک هایی را به دنبال دارد، و امکان دارد فروشند جنس های با کیفیت پایین تر و یا آسیب دیدگی هایی به شما قالب کند. یا این که شما می توانید با چرخی در اینترنت در سایت های مختلف بدون اذیت شدن و گذاشتن زمان آن چنانی و خارج شدن از منزل خرید خود را انجام دهید.خرید تلویزیون ایرانی یا خارجی

یکی از سوالاتی که همیشه برای ما ایرانیان سردرگم کننده است، انتخاب بین تلویزیون های ایرانی و یا خارجی است . در این رابطه حتما نیاز به راهنمای خرید تلویزیون یا وجود کارشناسی متبحر میتواند کمک حال هر خریداری باشد. اینکه در وحله اول باید گفت که کمک کردن به اقتصاد مملکت وظیفه شرعی و عرفی هر ایرانی است در آن شکی نیست؟ اما سوال این جاست که برای مشتری کیفیت و قیمت بسیار مهم است، که با نگاهی سطحی نیز می شود فهمید که کالا تلویزیون های تولیدات داخل از نظر کیفیتی نمی تواند با محصولات خارجی رقابت آن چنانی داشته باشد.

اما اگر واقع بینانه به قیمت ها نگاه کنیم می بینم که محصولات داخلی قیمت های بسیار مناسب تری را دارند. و نسبت که کیفتی که در آن ها وجود دارد به جرات می توان گفت قیمت های بسیار مناسب تری دارند. چون دقیقا همان تلویزیون با همان رنج کیفیتی اگر خارجی باشد قیمت آن بسیار بالاتر از تلویزیون داخلی خواهد بود.

در نظر داشته باشد تلویزیون هایی که در داخل ایران تولید می شوند خدمات پس از فروش بسیار بهتری دارند، و اگر خدایی ناکرده تلویزیون ایرانی شما با مشکلی مواجه شود شما دسترسی بسیار راحت تری با خدمات پس از فروش و گارانتی شرکت سازنده را دارید، و می توانید مشکلات محصولتان را در این زمینه مرتفع سازید.

خرید تلویزیون ایرانی یا خارجی

مقایسه تلویزیون های ایرانی و خارجی

حالا در این بخش می خواهیم به یک قیاس کلی از نظر کیفیت و امکانات ما بین تلویزیون های ایرانی و خارجی را داشته باشیم تا شما راهنمای خرید تلویزیون مناسب خود باشید و بسادگی آنرا انتخاب و خریداری کنید. این روز های اگر به سایت هایی که محصولات ایرانی را عرضه می کنند نگاهی کنیم و یک تلویزیون هوشمند ایرانی را بررسی کنیم متوجه می شوید که امکانات موجود در آن کاملا همگام با تلویزیون های روز دنیا است. همچنین در کنار آن قیمت هایی باور نکردنی و فوق العاده را شاهد هستید. از این گذشته در تلویزیون های ایرانی شما شاهد گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار بهتری نسبت به محصلات خارجی هستید.

راهنمای خرید یک تلویزیون مناسب

اما اگر بخواهیم واقع بینانه در تلویزیون های خارجی بررسی انجام دهیم، یکی از نکات فوق العاده ای که ما در آن ها می بینیم: کیفیت بسیار بالایی است که شما دزر برندهای خارجی شاهد آن هستید، و این کیفیت در حدی است که تلویزیون خریداری شده شما همراه با عمر شما استفاده بهینه دارد.

همچنین در تلویزیون های برند خارجی شما امکانات و فناوری هایی بسیار عالی هستید که کار شما را با تلویزیون کاملا ساده می کند. اما از این گذشته یکی از معایب بزرگی که می توان در تلویزیون های خارجی دید قیمت های بسیار گزاف است، و همچنین خدمات پس از فروش بسیار ضعیف است که در کنار آن با کمبوذد قطعات نیز مواجه خواهید شد.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی

اما برای خرید تلویزیون مناسب شما خطری که در خرید از بازار همیشه وجود داشته است. حضور افراد سود جو است که می توانند با دادن مشاوره غلط جنس هایی تقلبی با برند های معتبر را به مشتری قالب کنند که در هنگام برخورد با این افراد باید دقت داشته باشید که فریب نخورید.

ازمواردی که اید در خرید در بازار به آن دقت نماید این است، که اول  به ظاهر بدنه کالا و به لوگویی که بر روی آن وجود دارد که از چه کیفیتی برخوردار است، همچنین دقت داشته باشید که در هنگام خرید به سایت اصلی مراجعه نموده و کالا را با تصویر درون سایت مطابقت نمایید. سپس اگر دیدید که ما بین تصویر کالا با خود کالا هیچ تفاوتی وجود ندارد محصول را خریداری نمایید.

اما در کنار همه این موارد یکی از مزایای خرید مستقیم از بازار این است. که شما حتما کالا را روئیت می کنید و از سلامت ظاهری آن می توانید اطمینان حاصل کنید و آن را قبل از خرید تست نماید. همچنین یکی دیگر از مزایای که می تواند نسبت به چگونگی خرید اینترنتی یک تلویزیون بسیار مهم باشد دریافت کالا است که در بسیار از موارد در خریدهای اینتنرنتی شما وجه را پرداخت می کنید اما هرگز کالایی در قبال آن دریافت نخواهید کرد. که در قسمت پایین نیز به خوبی به این موارد می پردازیم.

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی

نحوه تشخیص تلویزیون های تقلبی

یکی از ویژگی های اصلی در تشخیص تلویزیون های فیک در خرید این است :
  • 1- فروشنده آن سعی در سردرگم کردن شما را دارد و تلاش می کند تا با رد شدن و پاسخ های نادرست به سوالات شما در هنگام معامله شما را به مسیر های نا درست در مورد محصول هدایت کند.
  • 2- همچین فروشنده سعی می کند مانع بازدید شما از تلویزیون شود، و یا اگر بازدید را انجام دادید با حالت های قهر آمیز کاری کند شما بازدید را متوقف کنید و در تعارف کردن گیر کنید.
  • 3- از این گذشته اگر در هنگام بازدید دقیق دقت کنید می بینید که تلویزیون مورد نظر از نظر ظاهر و کیفیت از کیفیت بسیار پایینی نسبت به محصولات اصلی برخوردار است و در نگاه به جنس پلاستیک به کار رفته و نحوه بسته بندی جنس برایتان مشخص می شود.
  • 4- نکته بعدی و قابل دقت این است که باید به لوگو جنس دقت داشته باشید. لوگو های که در جنس های فیک وجود دارد بر روی بدنه حک نشده است و با دست زدن به آن راحت متوجه می شوید که کنده می شود.
  • 5- از این گذشته لوگو مورد نظر دقیق در ما بین و وسط قسمت پایین تلویزیون به کار گرفته نشده و با اندازه گیری دقیق می توانید متوجه شوید که تلویزیون فیک است.
  • 6- یکی از نکات قابل توجه دیگر این است که سریال پشت تلویزیون را باید با سریال موجود بر روی کارتون مقایسه کنید که اگر با یک دیگر همخوانی نداشتند بدانید که تلویزیون فیک است.
  • 7- ظاهر تلویزیون را با عکس آن در سایت اصلی مقایسه کنید. اگر از نظر ظاهری بین عکس و تلویزیونی که می خواهید بخرید تفاوتی دیدید، شک نکنید که تلویزیون فیک است.

چگونگی انتخاب یک تلویزیون مناسب

از آن رو که می دانید از گذشته تا به امروز همیشه در هنگام ورود به بازار برای خرید امکان ریسک پذیری کلاه برداری بسیار بالا بوده است و مشتری در موارد متعددی از خرید خود راضی نبوده و گلایه مند مجبور به استفاده از کالا خریداری شده بوده و راهی برای پس دادن کالا را پیش رو نداشته است.

اما شما در هنگام ورود به بازار برای خرید تلویزیون مناسب در اولویت باید چه کاری انجام دهید؟ ابتدای امر بایستی راهنمای کامل و جامع یا مانند یک کارشناس فروش یا بصورت توضیحات بصری در وبسایت و یا کاتالوگ هایی برای دیدن انواع مدلها و یا لااقل مقایسه انواع تولویزیون را داشته باشید. البته یکی از کارهای که می تواند در هنگام ورود شما به بازار بسیار مهم باشد همراه داشتن شخصی کار بلد و متخصص در زمینه شناخت نمایشگرها باشد. که هنگام خرید شما را در انتخاب مناسب راهنمایی نماید، اما مورد دیگر می توان به این اشاره که که شما در هنگام ورود نزد افراد معتبر و معتمد و کسبه خوشنام در این زمینه بروید. البته باید دقت داشت که باید با شناخت کافی از افراد خرید را انجام دهید.انتخاب فروشگاه اینترنتی برای خرید تلویزیون

در این بخش برای خرید تلویزیون مناسب به سراغ خرید در بازارهای اینترنتی می رویم، و با بررسی دقیق به معضلات و مزایا یک خرید اینترنتی می پردازیم. شما در هنگام ورود به بازارهای اینترنتی و چگونگی خرید تلویزیون مناسب می توانید انواع و اقسام فروشگاه های مختلف را مشاهده نمایید، که هر کدام در حال عرضه اجناس مختلف و متنوع با برندهای خاص هستند. که امروزه تعداد این فروشگاه ها آنقدر زیاد است و بازار رقابت در این عرصه آنقدر شدید شده، که موجبات سردرگمی مشتری در انتخاب و خرید به وجود می آید.

حال باید فهمید که کدام یک از این فروشگاه ها معتبر تر است، و اجناسی را که عرضه بازار کرده اصلی و قابل اعتماد است. برای به دست آوردن اعتماد بیشتر ما امروزه در بازارهای اینترنتی ایران یک نماد پیشتبان کننده اعتماد را در اختیار داریم که می تواند پشتوانه یک سایت برای خرید امن مشتری باشد.

فروشگاه اینترنتی برای خرید تلویزیون

نماد اعتماد و تاثیرات آن

همچنین در قسمت بالا که به آن اشاره کردیم، شما قبل از ورود به هر سایتی در اولویت نماد اعتماد آن را باید چک کنید تا خرید را با خیالی راحت انجام دهید. دقت داشته باشید سایتی که نمادش فاقد اعتبار باشد این امکان در آن وجود دارد که شما در آن مورد کلاه برداری اینترنتی قرار بگیرید و پس از واریز وجه کالایی دریافت نکنید که به کررات همیشه چنین مواردی را شاهد بودیم.

اما در خرید تلویزیون مناسب از اینترنت نکاتی که می تواند بسیار مهم باشد کدامند؟ قبل از هر چیزی باید با سایت مورد نظر تماس حاصل فرمایید و از قیمت تلویزیونی که می خواهید خریداری کنید مطلع شوید سپس به نحوه بیان مشاور سایت دقت کنید تا از امکانات محصول به صورت کامل مطلع شوید. چون که بسیاری از مشاوره ها اطلاعات دقیق و کاملی را در اختیار مشتری قرار نمی دهند، و مواردی اجمالی و ظاهری را بیان می کنند که مشتری را سر در گم می کند. در ادامه برای دریافت اطلاعات خاص در مورد امکانات یک تلویزیون با ما همراه باشید… .

پرفروش ترین سایز تلویزیون ها

در نظر داشته باشید بعنوان راهنمای جامع و کامل با تجربه درباره خرید تلویزیون یکی از معیارها و راهنمای خرید تلویزیون سایزی مناسب و لااقل پراستفاده بین کاربران را مد نظر داشته باشید و برای خرید تلویزیون مناسب منزلتان، هر چقدر ابعاد تلویزیون بزرگ تر شود می بایست کیفیت تصویر نیز بر اساس آن بالاتر باشد. که در بازار تلویزیون های 32 تا 43 اینچ بعضا کیفیت تصویر مناسبشان FULL HD و HD می باشد. سپس اگر سایز تلویزیون 49 اینچ تا 75 اینچ باشد کیفیت تصویر 4K می تواند بسیار مناسب باشد. همچنین به نسبت اگر سایز تلویزیون بالاتر از 75 باشد کیفیت 8K می تواند برای این تلویزیون مناسب باشد.

پرفروش ترین سایز تلویزوین ها

ابعاد تلویزیون 32 اینچ برای چه اتاق هایی مناسب است

تلویزیون های 32 اینج دارای کاربرد های بسیاری در محیط های مختلف هستند. این تلویزیون ها به علت کوچک بودن سایز و راحت جا به جا شدن آن می تواند بسیار مناسب برای کارهای فردی در فضاهای کوچک باشد. که اسین فضاها می تواند شامل اتاق شخصی در منزل و یا محل کار باشذ.

از این گذشته شما می توانید آن را در فضا های کوچکی مانند مطب بگذارید تا برای مراجعه کننده ها بسیار سرگرم کننده باشد. در کل می توان گفت این سایز حداکثر مناسب برای ابعادی 3×2 می باشد که برابر است با 6 متر. نمونه از مدل هایی 32 اینچی که می تواند برای کار شما مناسب باشد: 32L500 الجی ، T5300 سامسونگ ، 32A4 سونی ، E330M پاناسونیک

اندازه تصویر در سایز 43 اینچ مناسب چه سالن هایی است

تلویزیون های سایز 43 اینچ از دسته تلویزیون هایی است که می توانند در سالن پذیرایی منزل نیز مورد استفاد قرار بگیرند. البته در نظر داشته باشید این نمایشگر مناسب سالن های پذیرایی کوچک است و شما نمی توانید آن را در فاضا هایی نسبتا بزرگ قرار دهید. از این گذشته شما می توانید از این تلویزیون در فضا های اداری نیز به خوبی بهره ببرید و محیط کارتان را به شکل بسیار عالی با یک نمایشگرذ 43 اینچ اراسته سازید.

در نظر داشته باشید حداکثر فضایی که شما می توانید یک نمایشگر 43 اینچ را قرار دهید باید ابعادی 5X5 باشد. یعنی فضایی برابر با 10 متر اگر فضا بزرگ تر از این مقیاس باشد یقین داشته باشید شما با مشکل دیدن در تلویزیون مواجه می شوید.

تلویزیون های 43 اینچ مناسب و کاربردی برای منزل شما : 43NU7100 سامسونگ ، 43LM5500 ال جی ، 43UN7340 ال جی ، 43E330 پاناسونیک

تلویزیون سایز 50 اینچ مناسب چه سالن هایی است

اما به سراغ سایز متوسط 50 اینچ می رویم پنلی که می تواند مناسب برای سالن منزل شما باشد و به راحتی نیاز شما را در منزلتان براورده سازد. یک تلویزیون 50 اینچ دارای دیدی نسبتا گسترده است که شما می توانید از فاصله های دور نیز به راحتی تصاویر آن را بیننده باشید. در نمایشگر های 50 اینچ یکی از ویژگی هایی که بسیار مهم است ابعاد مناسبی است که می تواند به خوبی قسمت عرض سالن را پوشش دهد و شما به راحتی در قسمت طولی سالن دید گسترده ای داشته باشید، و برنامه های مورد نظرتان را با جلوه ای زیبا ببینید.

دقت کنید سایز 50 اینچ می تواند نیاز شما را در سالن های با ابعاد 7X7 که برابر با 14 متر است براورده سازد. و شما در این فاصله دید نسبتا مناسبی به نمایشگرتان داشته باشید. پس باید دقت کنید که این سایز تلویزیون را در فاصله هایی بزرگ تر از این مقیاس استفاده نکنید.

تلویزیون های 50 اینچی که می تواند گزینه های مناسبی نی برای خرید شما کاربران گرامی باشد، شامل : 50UP7550 ال جی ، 50TU7000 سامسونگ ، 50TU8000 سامسونگ ، 50TU5000 سامسونگ ، 50HX650 پاناسونیک

دید تلویزیون 55 اینچ تا چه فاصله ای است

اگر میخواهید یکی از بهترین نکات مهم تهیه یک تلویزیون را به شما بعنوان بهترین راهنمای جامع خرید تلویزیون در اختیارتان بگذاریم در رابطه با سایز آنهاست و یکی دیگر از سایز های بسیار مناسب و کاملا پر فروش در بازار سایز تلویزیون های 55 اینچ است. این سایز اکنون می تواند سایز بسیار مناسبی برای بیشتر سالن های منازل در ایران باشد. که به گفته کارشناسان ما اکثریت کاربران به دنبال این سایز هستند. سایز 55 دارای ابعادی نسبتا بزرگ است و شما با استفاده از این سایز می توانید تجربه وجود یک سینما کوچک را در منزلتان داشته باشید. در کل می توان گفت شما باین سایز دیدن فیلم ها و تصاویر برایتان بسیار لذت بخش تر خواهد شد.

سایز 55 اینچ در سالن هایی با مقیاس بالای 8.5X8.5 می تواند کاربرد داشته باشد. این یعنی شما می توانید در یک چهار چوب 17 متری هم دید مناسب و هم وضوح مناسب را برای تصاویر و فیلم های تلویزیون فراهم سازد.

تلویزیون هایی در سایز 55 اینچ که خریداران بسیاری از آن راضی بودند، و شما نیز می توانید در مورد آن ها برای خرید بیشتر بدانید: 55UN8060 ال جی ، 55NANO80 ال جی ، 55NANO90 ال جی ، 55X7500 سونی ، 55X8000 سونی ، 55TU7000 سامسونگ ، 55TU8300 سامسونگ ، 558000H سونی

امکانات و فناوری یک تلویزیون مناسب

دقت داشته باشید بعنوان راهنمای کامل و جامع خرید تلویزیون عالی و یک کارشناس باتجربه چند ساله در فروشگاه پیک کالا برای خرید مناسب، امکانات و قابلیت های تلویزیون ها در برندهای مختلف با یک دیگر بسیار متفاوت هستند، و شما باید نسبت به سلیقه خودتان قابلیت مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این ما بین یکی از ویژگی هایی که امروزه اهمیت فوق العاده بالایی در میان کاربران پیدا کرده است هوشمند بودن تلویزیون است که بسته به قیمت آن شرکت تولید کننده تلویزیون هوش مصنوعی قوی تر را برای روی آن به کار می گیرد. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی دارد این است که نقش هوش مصنوعی در یک تلویزیون چیست و چه کاربردی می تواند داشته باشد؟

امکانات و قابلیت هاسی مهم یک تلویزیون

هوش مصنوعی در تلویزیون ها

هوش مصنوعی یا همان پردازنده (CPU) از نظر قدرت و کارکرد هر چقدر بالاتر باشد می تواند تصاویر دریافتی را با کیفیت و با وضوح بالاتری بر روی پیکسل های نمایشگر به اجرا در آورد. از این گذشته هوش مصنوعی می تواند میزان سرعت پردازش و اجرا برنامه ها را در سیستم عامل تعیین کند، و هر چقدر قدرت پردازنده در هوش مصنوعی بالاتر باشد، سرعت عملکرد اجرای برنامه ها در سیستم عامل تلویزیون نیز بالاتر است.سیستم عامل در تلویزیون ها

همان طور که می دانید شرکت های مختلف هر کدام به نوبت خودشان سیستم عامل هایی اختصاصی را بر روی تلویزیون های که تولید می کنند ارائه می دهند. چون که سیستم عامل نقش بسیار مهم و اساسی در خرید تلویزیون مناسب شما را دارد. اما در این ما بین سیستم عامل های معروفی که وجود دارند ( اندروید ، لینوکس ، تایزن ، وبوس ) هستند که هر کدام توسط شرکت های مورد نظرشان دارای نقاط قوت و ضعفی هستند. در نظر داشته باشید در این ما بین تنها سیستم عاملی که می تواند یک سر گردن نسبت به بقیه بالاتر از هر نظر عرضه شده باشد سیستم عامل اندروید است. چون که کار با آن هم برای کاربران راحت تر است، و هم حجم برنامه های موجود در استور آن بسیار بالاتر از سایر رقبا است.

جدا از این در سیستم عامل اندروید دسترسی به برنامه ها بسیار راحت تر است. از این رو اگر بخواهیم نگاهی واقع بینانه و تخصصی به این مسئله داشته باشیم سیستم عامل اندروید توانسته به خوبی از سایر رقبا پیشی بگیرد. اما با این وجود این سیستم عامل هم مشکلاتی دارد، که عمده آن به گران بودن آن در تلویزیون های بر می گردد که دارای این سیستم عامل می باشند و خرید آن برای کاربران مقداری سخت تر است چون باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

انواع سیستم عامل ها

نقش بورد و در یک تلویزیون خوب

موتور پردازشگر یا همان بورد بخش اصلی یک تلویزیون است که سایر قطعات مانند درگاه های ارتباطی و یا ورودی برق و یا پردازنده به آن متصل هستند و همه این ها به وسیله بورد تلویزیون تغذیه می شوند پس در نظر داشته باشید که وجود بورد قدرتمند برای تصویر دهی بهتر در هر تلویزیونی فوق العاده ضرورت دارد. یکی دیگر از کارهای بسیار مهمی که بورد در این بخش انجام می دهد کنترل و تغذیه ای سی HDR در نمایشگر است که موجود می شود تا تلویزیون در هنگام تاریک شدن محیط نور خود را همگام با وضعیت محیط مطابقت دهد.

در نظر داشته باشید بورد نقش بسیار مهمی در تغذیه سایر قطعات تلویزیون دارد، و در هنگام پخش تصاویر بود هر چقدر کیفیت بالا تری داشته باشد قطعات نصب شده بر روی آن نیز طبعا قدرتمند تر هستند. همین امر باعث می شود تا شما در هنگام پخش تلویزیون تصاویر و فیلم ها را با کیفیت بسیار بالا تری بیننده باشید.

نکته : در نظر داشته باشید بسیارسی از تلویزیون های سطح پایین دارای قابلیت HDR نیستند، و این قابلیت نمی تواند مختص به هر موتور پردازشگری باشد.

موتور پردازشگر

کیفیت تصویر انواع تلویزیون ها

در هنگامی که می خواهید یک تلویزیون با کیفیت بسیار بالا را خریداری کنید یکی از بهترین نکاتی که می توانیدراهنمای جامع خرید تلویزیون شما باشد اینست که باید به نکات قابل توجه و قابلیت های شاخصه تلویزیون مورد نظر را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. اولین مورد به نوع کیفیت موجود بر روی تلویزیون که شامل موارد: ( SD – HD – FUUL HD – 4K – 8K ) می باشد باید دقت نمایید. این کیفیت ها به ترتیب از SD که کم کیفیت ترین است تا 8K که با کیفیت ترین است را می توان انتخاب نمود.

دقت داشته باشید سایز تلویزیون نسبت به کیفیت مورد نظر بسیار مهم است یعنی اگر نمایشگر شما دارای سایزی بالغ بر 32 اینچ یا کمتر باشد کیفیت HD می تواند فوق العاده مناسب برای آن باشد.

نکته : هر چه کیفیت تصویر بالاتر باشد تراکم پیکسلی در نمایشگر کمتر است، و هرچه تراکم کمتر باشد کیفیت تصویر بالاتر است.

توضیحی کوتاه در باره قابلیت HDR

اما یکی دیگر از قابلیت هایی که باید یک تصویر خوب در تلویزیون داشته باشد، قابلیت HDR است. در قابلیت HDR کنتراست نور صفحه به خوبی تنظیم می شود و نقاط کوری که در هنگام پخش صحنه های تاریک به وجود می آید با استفاده از قابلیت HDR از بین می رود.

از این گذشته HDR می تواند در زمان هایی که برق خاموش شده است و محیط تاریک است نور را به خوبی تقسیم کند، و در هنگام پخش به هیچ عنوان چشمان شما با نور تلویزیون اذیت نشود و دیدن برنامه ها را به خوبی ادامه دهید.

توضیحی کوتاه در باره قابلیت HDR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز گوگل استسیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

بستن
مقایسه